Здрави заедно – свободата на избор и отговорността като работодател

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Здрави заедно – свободата на избор и отговорността като работодател

Българската Мрежа на Глобалния Договор на ООН Ви кани на работен семинар за специалисти, който цели да даде информация за правата и задълженията на работодателите в процеса на ваксинация и инструменти за стимулирането му

Zdravi_ZaednoКато организация на бизнеса, Българската мрежа на Глобалния договор на ООН намира за важно да покаже какво е допустимо като стимули и в комуникациите със служителите, за да стимулираме по-активното ваксиниране на служителите като средство за възстановяване на присъствения режим на работа, който да е и безопасен за здравето.  Затова по време на семинара за специалисти ще потърсим отговорите на следните въпроси:

  • Какво можем да направим като работодатели, за да насърчим ваксинацията в компаниите?
  • В какво се изразява водещата роля на бизнеса?
  • Какви са възможните стимули и мотивиращи действия?
  • Какви са успешните убеждаващи и балансирани комуникации?

Специалистите, които ще отговорят на гореспоменатите въпроси по време на срещата са:

Адв. д-р Мария Петрова – Основател на първата в България специализирана кантора по медицинско право LexMedicaBG. Тя е сред малцината специалисти в Европа, притежаващи магистърска степен по хуманна медицина (завършила е Хуманна медицина в Медицински университет – София и е лекар), а последствие и право в Юридическия факултет Софийски университет „Св. Климент Охридски“, където се дипломира като юрист. Адв. Петрова е завършила Здравен мениджмънт и обществено здраве в Медицински университет – София, Факултет по Обществено здраве – София Специализирала е в Англия, Германия, Австрия и Франция в области като „Медицинско право“, „Европейско здравно право“, „Здравна медиация и разрешаване на конфликти в здравеопазването“, „Правни аспекти на медицинските/лекарските грешки“.

Доц. д-р Александър Христов е съосновател на Център за анализ и кризисни комуникации. Редовен преподавател е в УНСС, води лекции и в НБУ от 2005 г. насам и управляващ директор на ПР агенция Параграф 42, профилирана в измерването и оценката на ефективността в комуникациите. В периода 2011–2013 г. е Председател на Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО). Бил е журналист, заемал е мениджърски позиции маркетингови и комуникационни звена във финансови институции, управлявал е комуникационни проекти на клиенти от различни браншове като акаунт директор в ПР агенция Сивитас България. Завършил е Международни икономически отношения в УНСС и е защитил докторска дисертация по тема, свързана с негативните въздействия на рекламата. Автор е на три книги и над 80 публикации.

Програмата в деня на събитието включва:

14:00 ч.: Правни аспекти за правата и задълженията на работодателите по отношение на здравето на служителите и стимулирането на ваксинацията, презентация, адв. Мария Петрова, LexMedicaBG

14.45 ч.: Успешни и убеждаващи комуникации при насърчаване на ваксинацията, презентация, доц. д-р Александър Христов, Център за анализ и кризисни комуникации

15.30 ч.: Добри примери от компаниите при насърчаване ваксинацията на служителите и политики при трансформиране на работните места и здравната безопасност

16:00 ч.: Въпроси и отговори. Казуси от компаниите.

Семинарът е предназначен за HR, вътрешни комуникации, мениджъри, ангажирани с процеса по възстановяване на присъствения работен режим. 

Регистрация: Събитието е с такса участие:
За членове: 50 лв за участник/100 лв. за до 3-ма участника от компания;
За не членове: 75 лв за участник/150 лв. за до 3-ма участника от компания;
Моля, ако желаете да участвате, пишете ни на secretariat@unglobalcompact.bg и ние ще ви изпратим линк, с който да се присъедините (до изчерпване на местата).

***

„Здрави заедно“ е кампания Българската Мрежа в отговор на заявения от компаниите интерес към темата за опазване на здравето на служителите и ползата от ваксинация. Кампанията  има за цел да обърне внимание на нуждата от доверие в знанието и науката; да помогне да се ориентираме в потоците противоречиви данни и информационния шум, за да направим своя избор; да създаде сигурност и спокойствие в заинтересованите страни по отношение на здравето им в работна обстановка и да покаже и подпомогне грижата на работодателя да осигури добър за всички работен режим.
Тя предоставя на партньорите и служителите на компаниите-членове достоверна информация от компетентни източници и възможност за участие в дискусии по ключови въпроси, свързани с опазването на здравето, въз основа на които бизнесът да управлява своята дейност в условията на Covid-19. 
Първата среща от кампанията „Открито за ваксините: дискусия за науката, доверието и свободата на избор“ беше публична и се проведе на 23 април 2021 (YouTube запис и отзвук). Кампанията продължава със срещи с лекари в компаниите и семинар за психичното здраве на служителите.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]