Повече от 500 деца ще се запознаят с работното място на родителите си

Повече от 500 деца ще се запознаят с работното място на родителите си

 

Ролеви игри, химична лаборатория, безопастност, екология, телевизионна реклама, 3D принтиране и Scratch програмиране. Какво е електропроизводство, как да сърфираме безопастно в интернет и как да вземем телевизионно и радио интервю?

photo_aurubis-2015С тези теми и много други любопитни въпроси ще бъдат запознати повече от 500 деца, които ще посетят работните места на родителите си в рамките на програмата „Гордея се с труда на моите родители“ на 28 и 31 октомври и 1 ноември.

За четвърта поредна година компаниите отварят вратите си за малките гости, показвайки им ценността и стойността на труда на родителите им. Чрез специално разработени образователни програми децата се запознават с аспектите на различните професии и опознават креативната им страна.

Целите на програмата са да разкрие пред децата творческата страна на труда, да бъдат демистифицираниsopharma_4 парите като ценност и да бъде ясно показано, че те са измерител на приноса на всеки трудещ се.  Днес изграждането на адекватна ценностна система е резултат не само на семейната и училищна среда, но и грижа на бизнеса, тъй като родителите са все по-ангажирани с живота на компаниите, в които работят.

Тази година 19 компании записаха участието си в програмата, а именно Асарел Медет, Аурубис България, Инвестор, КонтурГлобал Марица Изток 3, Идеаген Логен, Медийна група България он ер, Мобилтел, Неохим, Овергаз мрежи, Огняново-К, СИБАНК, Солвей Соди, Софарма, Стомана индъстри, ТехноЛогика, Транспрес, ЧЕЗ България, ФЕСТО производство и SAP България.

bgonair_img_7827

Фондация BCause и Българската асоциация за управление на хора са официални партньори на програмата.

На 25 и 26 ноември, от 10 до 16 часа в Мраморното фоайе на 2 етаж на НДК ще се проведе и Детския базар на професиите, по време на който децата ще могат да се докоснат до разнообразни професии и да посетят разлкични лекции за кариерно ориентиране. Събитието е с вход свободен, като 25 ноември е ден за организирани посещения от училища, а 26 ноември е отворен за посещения за всички родители и подрастващи.

Медийни партньори на проекта са ТВ България он ер, Radio Family, списание Първите 7, Investor.bg, Computerworld, b2b media, CSR Bulgaria, NGOBG.INFO.